Laserové odstránenie ochlpenia u mužov

Ďalšie služby:

Ak ste unavení z častého holenia, následných vyrážok, zarastania chĺpkov či utrácania peňazí za bolestivé vytrhávanie chĺpkov voskom, je časovo i cenovo výhodnejšie podstúpiť laserovú epiláciu, ktorá dokáže efektívne a dlhodobo odstrániť neželané ochlpenie. Náš tím skúsených odborníčok sa o Vás postará a zbaví Vás chĺpkov kdekoľvek na tele. Sme jediné pracovisko na východnom Slovensku, ktoré disponuje viacerými lasermi, vďaka čomu vieme docieliť veľmi vysokú úspešnosť ošetrení, keďže každému klientovi individuálne poradíme prístroj a nastavíme terapiu na mieru.

Trvalú laserovú epiláciu vykonávame na našej klinike špičkovými prístrojmi ELYSION PRO a PRIME LASE, ktoré predstavujú kvantový skok v oblasti laserových technológií určených na odstraňovanie chĺpkov. Ide o medicínske prístroje novej generácie s platformami diodových laserov, ktoré odstraňujú chĺpky selektívnym zasahovaním pigmentu vo folikuloch pomocou laserových impulzov, ktoré spôsobujú tepelné rozloženie folikulu bez poškodenia pokožky. PRIME LASE sa považuje za najvýkonnejší diódový laser na svete, preto je ošetrenie rýchle, účinné a mimoriadne bezpečné vďaka spoľahlivému chladiacemu systému.

Odstraňovanie chĺpkov pomocou našich laserov je možné bezpečne použiť na všetky fototypy a dokonca aj na opálenú pokožku, takže ani v lete nie je potrebné prerušovať kúru. Toto je veľmi dôležité, keďže so štandardnými medicínskymi lasermi sa v lete ošetrenia nevykonávajú.

Prosíme POZOR: nezamieňajte, prosím, náš lekársky vysokovýkonný epilačný laser s nelaserovými fototerapeutickými prístrojmi (napr. kozmetické IPL - intenzívne pulzné svetlo), ktoré nevyžadujú prítomnosť zdravotníckeho personálu a v žiadnom prípade nemôžu zaručiť často proklamovaný trvalý efekt epilácie. Tieto kozmetické (nelekárske) prístroje majú, žiaľ, veľmi nízky výkon a príliš široké spektrum vlnových dĺžok a skutočne nedokážu zničiť všetky zárodočné bunky chlpových korienkov, iba ich rast prechodne utlmiť, podobne ako napr. depilácia voskom.

Indikácie

 • Trvalé odstránenie nežiadúceho ochlpenia – epilácia tváre, šije, krku, rúk, nôh, prstov, hrudníka, ramien, chrbta, brucha, podpazuší, zadku alebo intímnej oblasti
 • Liečba a prevencia zarastajúcich chĺpkov
 • Zjemnenie pokožky a pórov

Pokyny pred ošetrením

Chĺpky je potrebné starostlivo oholiť 1 deň pred každým ošetrením alebo najneskôr v deň ošetrenia. Chĺpky nevytrhávajte min. 1 - 2 mesiace pred 1. ošetrením a neskôr môžete chĺpky medzi ošetreniami už iba holiť, zastrihávať alebo ich nechať voľne rásť. Vyhýbať sa UV žiareniu odporúčame min. 2 týždne pred a po ošetrení, pre ochranu pred slnečným žiarením môžete používať tiež vhodný odev alebo krémy s ochranným faktorom SPF 50.

Pokyny po ošetrení

Všeobecne po ošetrení laserom odporúčame pokožku niekoľko dní zvýšene hydratovať prípravkami s panthenolom alebo aloe vera (prípravky po opaľovaní alebo aspoň telovými mliekami). Vyhnite sa návštevám sauny či bazénov, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie pokožky. Zabráňte pôsobeniu UV žiarenia na ošetrenú oblasť min. 2 týždne po ošetrení (môžete používať krémy s vysokými ochrannými krémami SPF 50).

Kontraindikácie

 • Anamnéza miestnej alebo opakujúcej sa kožnej infekcie
 • Tehotenstvo a dojčenie
 • Anamnéza Herpes Zoster v ošetrovanej oblasti
 • Anamnéza keloidných alebo hypertrofických jaziev
 • Implantabilný prístroj (kardiostimulátor)
 • Prítomnosť tetovania alebo névov v ošetrovanej oblasti
 • Epilepsia, vysoký nebo nízky krvný tlak, poruchy zrážanlivosti krvi
 • Súčasné lieky: fotosenzitívne lieky, terapie zlatom, lieky proti zrážanlivosti krvi