Odstránenie potenia (podpazušie, dlane, chodidlá)

Botulotoxín (slangovo botox) sa používa nie len na redukciu mimických vrások na tvári ale aj na redukciu nadmerného potenia v oblasti dlaní rúk, podpažia, chodidiel. Ide o veľmi úspešnú metódu liečby hyperhidrózy.

Aplikácia botulotoxínu sa v medicíne používa už viac ako 30 rokov, takže ak je v rukách skúseného lekára považuje sa za bezpečnú.

Ako prebieha ošetrenie

Celý proces aplikácie botoxu začína vyčistením ošetrovaného miesta od kozmetiky alebo iných nečistôt. Aplikuje sa znecitlivujúci krém, ktorý sa nechá pôsobiť 30-40 min. Pani doktorka si následne na oblasť zakreslí „šablonu“ na miesta vpichu a po dôkladnej dezinfekcií začne aplikáciu. Roztok botulotoxínu je aplikovaný malou ihlou do svalu vo veľmi nízkej koncentrácii a malom množstve. Ošetrenie trvá približne 30 minút, na koži sa po nej môžu objaviť menšie hrbolčeky (papulky) alebo začervenanie, ktoré v krátkom čase zmiznú. To isté platí aj o prípadných modrinkách. Efekt nastupuje po 48 až 72 hodínách, pričom úplný výsledok sa prejaví po 2 až 3 týždňoch.

Pokyny pred ošetrením

Pred ošetrením nie je nutná špeciálna príprava. Vhodné je ale dodržiavať pitný režim a neaplikovať na pokožku dráždivé kozmetické prípravky. Odporúča sa ošetrovanú oblasť tesne pred zákrokom neholiť, nedepilovať, ani nevystavovať slnku.

Pokyny po ošetreni

Po aplikácii botoxu si 4 až 6 hodín neľahať do vodorovnej polohy a nepredkláňať sa, minimálne 48 hodín necvičiť, vyhýbať alkoholu, silnému slnečnému žiareniu, vírivkám a saunám. Ak je to možné, na ošetrené miesta aspoň jeden deň neaplikovať antiperspirant, dezodorant, ani inú kozmetiku a miesta nemasírovať.

Kontraindikácie:

  • Tehotenstvo
  • Dojčenie
  • Poruchy krvnej zrážanlivosti
  • Zápalové ochorenia v mieste aplikácie
  • Neurologické ochorenie – myasthenia gravis, poruchy metabolizmu, terapia niektorými antibiotikami ako aj alergia na zložky aplikovaného preparátu

Výsledky

Celková dĺžka trvania efektu je individuálna a líši sa v závislosti od mnohých faktorov- zväčša 4 až 6 mesiacov, po opakovaných aplikáciách sa dĺžka trvania môže predĺžiť na 9 až 12 mesiacov.